Informace k zápisu do MŠ pro školní rok 2024/2025

Informace k zápisu do Mateřské školy Mezimostí Veselí nad Lužnicí

Zápis bude probíhat ve dnech 14. a 15.05.2024 od 8.00 do 11.00 a od 13.00 do15.00 hodin.

Dokumenty potřebné k zápisu:

• Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání.
  • Vyjádření lékaře ke zdravotnímu stavu (povinné očkování) – netýká se dětí, které dovrší do 31.8.2024 5 let.
  • Povolení ke zpracování a evidenci osobních údajů.

Dokumenty si můžete stáhnout a vytisknout na našich webových stránkách v sekci Informace k zápisu do MŠ. Pokud nemáte možnost tisku, můžete si je vyzvednout u nás v  mateřské škole.

Další dokumenty, které budete potřebovat při zápisu:
  • Rodný list dítěte
  • Občanský průkaz zákonného zástupce
  • V případě speciálních vzdělávacích potřeb kopii doporučení školského poradenského zařízení pro poskytování podpůrných opatření
  • Oprávnění dítěte zastupovat (doloží pouze ten, kdo má dítě právo zastupovat a není jeho zákonným zástupcem, např. opatrovník)

Podání žádosti:

Vyplněné dokumenty je možné doručit následujícími způsoby:

• preferujeme osobní předání v době zápisu 14. a 15.05.2024
  • do datové schránky školy (ID: d6qx6d)
  • e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze v tomto případě jen prostý e-mail)
  • poštou na naši adresu: Mateřská škola Mezimostí Veselí nad Lužnicí, Třída Čs. armády 308, 391 81 VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Průběh přijímacího řízení se řídí zákonem č. 500/2004 Sb., správní řád ve znění pozdějších předpisů.

Po ukončení přijetí žádostí bude zahájeno správní řízení. Ředitelka postupuje dle stanovených kriteriích zveřejněny 02.04.2024 na vývěsní tabuli MŠ.

S ohledem na tuto skutečnost budete mít možnost ve smyslu ust. § 36 odst. 3 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu, v platném znění, jako zákonní zástupci zastupující účastníka řízení vedeného pod registračními čísly (osobní data účastníků má správní orgán ve spisu) právo seznámit se s podklady, na jejichž základě bude rozhodnuto.

Výsledek přijímacího řízení bude zveřejněn na hlavních dveřích a webových stránkách školy nejpozději do 30.05.2024.

• Rozhodnutí o přijetí v listinné podobě bude založeno ve spisech účastníků řízení (neobdržíte poštou).
  • Rozhodnutí o nepřijetí v listinné podobě Vám bude zasláno poštou s dodejkou.

V případě dotazů Vám radi vše zodpovíme:

• na telefonním čísle: 606 387 337 (Mgr. Adéla HLÁSKOVÁ ) nebo
  • na e-mail:  ms-csa@volny.cz