O nás MŠ Mezimostí

Něco málo z historie školky

Tradice péče o děti předškolního věku sahá v této lokalitě až do roku 1907, kdy byla otevřena škola Mezimostí. Při ní vznikla tzv.opatrovna a později mateřská škola. V roce 1956 byla přemístěna do řadového domku čp. 308, kde s různými úpravami a "kosmetickými opravami" vydržela až do roku 2006. Tehdy byla situace již neúnosná, budova naprosto nevyhovovala hygienickým podmínkám pro provoz současného předškolního zařízení.

V září roku 2006 začala zásadní rekonstrukce celého objektu. Na tuto dobu byly stávající třídy umístěny  v  jiných školkách ve městě. A v dubnu roku 2007 byl zahájen provoz v budově, které zůstal zachován rodinný ráz.

Ač se to zdá neuvěřitelné, na stávající rozlohu řadového domku bylo zakomponováno vše, aby byly splněny předepsané parametry  a objekt odpovídal modernímu předškolnímu zařízení.

V současné doběmateřská škola Mezimostí dvě herny, dvě ložnice, dvě sociální zařízení a šatny pro děti, sociální zařízení a šatnu pro zaměstnance, výdejnu stravy a malou kancelář. Celý interiér mateřské školy je nově vybaven nábytkem, hračkami i didaktickými pomůckami. Děti mohou pracovat s interaktivní tabulí, škola dostala do dlouhodobého pronájmu keramickou pec a tím se jí otevřela další velká možnost zajímavé a smysluplné práce s dětmi.

V zadní části objektu Mezimostí se nachází zahrada, ze které je vstup přímo na rozlehlé louky. Právě tato výhodná poloha školy (louka, les, řeka, tůně, potok) inspirovala pedagogické pracovnice a společně s dětmi se zajímají podrobněji o přírodu, její ochranu a ekologické otázky přiměřené chápání dětí předškolního věku. Zahrada je vybavena dětskými prvky pro pohybové vyžití, hry dětí a prvky týkajícími se zaměření MŠ.

V , která má  kapacitu 51 dětí, pracují 4 učitelky, asistent pedagoga a 2 provozní pracovnice. Mateřskou školu Mezimostí navštěvují dle možnosti i některé děti ze sousední obce  Řípec.

Škola je vyhledávána pro své klidné rodinné prostředí a atmosféru, na které se podílejí všechny pracovnice.

Motto: "Hrajeme si a poznáváme svět"

Zkoumáme
Učíme se