Keramický kroužek - malí výtvarníci

keramickém kroužku se budou děti seznamovat a pracovat s keramickou hlínou. Budou poznávat radost z vlastního vytváření něčeho nového, objevovat stále nové a nové možnosti a postupy práce s tímto neuvěřitelně poddajným a ušlechtilým materiálem.

Dozvědí se, co vše si připravit, než se začne vyrábět základní tvar, jak správně postupovat při práci, budou vyrývat, vylívat formu, glazovat, budou se učit, jak změnit, doplnit a obohatit základní výrobek, jak ho využít, kam ho postavit  nebo pověsit.
Práce s keramickou hlínou bude obohacena výtvarnou činností, kde se děti seznámí s některými netradičními technikami.

Všechny tyto činnosti jsou koncipovány tak, aby jimi prostupovala roční období.

Kroužek bude začínat v měsíci říjnu a mohou se do něho přihlásit děti absolvující povinnou předškolní docházku.

Poplatek za keramický kroužek na školní rok 2019 - 2020 činí 500,-Kč.

Bude vždy v úterý od 14.30 hod. do 15,30 hod. - podle dokončení prací.

Kroužek keramiky povede učitelka Růžena Navarová, učitelka Marie Kolářová, paní Lucie Carhounová.

Hlína tě provází po celý život.

Je zdrojem potravy, obléká tě,

jíš z ní, bydlíš v ní a nakonec

tě do ní položí. Jediné co z hlíny

nikdy nevyrobíš jsou zbraně.