DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO RODIČE

Děti mohou do MŠ přicházet do 8:30 hodin, déle jen nenaruší-li to časový režim dne.

Děti si mohou přinést z domova středně velkou hračku, ve 2. třídě již omezeně v určité dny (jen pondělí a úterý).

Doporučujeme rodičům zvážit, zda je hračka vybraná doma dítětem vhodná do kolektivu (není nebezpečná, hygienicky závadná, drahá apod.)

Rodiče by dětem měli kontrolovat sáčky a přihrádky v šatnách, aby též neobsahovaly předměty, které mohou způsobit úraz.

Rodiče jsou povinni po celou dobu docházky dítěte do MŠ předávat děti do tříd osobně. Provozní pracovnice není zodpovědná za převzetí dětí.

Rodiče mohou do mateřské školy vodit pouze děti, které jsou zcela zdravé a nemají žádné příznaky nemoci či infekce. Trvalý kašel, průjem, zvracení, přetrvávající zelená rýma, červené spojivky a podobné příznaky jsou příznaky nemocí, i když dítě nemá teplotu. Běžný režim je pro tyto děti zátěží a zároveň přenášejí infekci na další zdravé děti. Bude-li rodič trvat na převzetí evidentně nemocného dítěte, budeme požadovat potvrzení od dětského lékaře o bezinfekčnosti dítěte.

Rodiče jsou povinni oznámit učitelce na třídě vše, co se dítěti událo mimo mateřskou školu doma (nevolnost, alergická reakce, úraz, výskyt vší apod.).

Léky a léčebné prostředky (kapky, masti) ve škole nepodáváme.

Děti by měly mít oblečení, ve kterém se mohou volně pohybovat a samostatně se oblékat a svlékat. Děti do mateřské školy nenosí pantofle. Všechno oblečení i obutí musí být podepsáno (hrací oblečení do třídy, oděv na ven, náhradní prádlo na převlečení).

Při oslavách v mateřské škole nepodáváme potraviny domácí výroby z důvodu nákazy např.salmonelou apod.

Odchod dětí z mateřské školy v doprovodu jiných osob než jsou zákonní zástupci, musí být uvedeno v Pověření o vyzvedávání dítěte a to bude vydáno pouze na základě písemného vyjádření, potvrzeného zákonnými zástupci.